Özel tasarım genitaller…

Cinselliğin gerçek anlamda var olması, her açıdan rahatça ve her şekilde tatmin edici olarak yaşanabilmesine bağlıdır.

Her ne kadar modern bir hayat yaşıyorsak da insanlar özellikle cinsel sorunlarını gündemleri dışında tutarlar. Kimseyle paylaşmaz, çözüm aramazlar. Ancak görmezden gelmek, bu sorunu sadece büyütür.

Cinsel hayatta, kapalı kapılar ardında yaşanan büyük sorunların temel sebepleri arasında, cinsel bölgelerdeki şekil bozuklukları vardır. Erkeklerde penisin eğri, kısa veya ince, hatta örneğin testis torbasının bazı hastalıklar sebebiyle boş olması sorun olabilirken, kadınlarda memeler ve vulvadaki şekil bozuklukları, vajinadaki aşırı genişleme sıkıntılar yaşatmaktadır.

Günümüzdeki tıbbi ve cerrahi olanaklar bu tür sorunlara oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Fakat bu çözümlere ulaşabilen mağdurların sayısı çok azdır. Bunun da temel sebebi, mağdurların, çözüm aramamaları veya aramaya çekinmeleridir. Kaldı ki birçok kişi de bu tür kolay çözümlerin varlığından bile haberdar değildir. Oysa çözümü bulan, uygulayan ve rahata kavuşan çiftler, gecikmiş olmanın pişmanlığını yaşıyorlar.

Çeşitli çalışmalar neticesinde fark edilen durumlardan biri de çiftlerin, birbirlerinin sorunlarını, anlayışlı olmak adına görmezden gelmeye çalıştıklarıdır. Ayrıca karşı taraf, sorunu “önemsiz” veya “o kadar da önemli değil” şeklinde görüp katlansa da, bu sorun, ait olduğu kişiyi tarifsız bir strese sokmakta, psikolojik durumunu etkileyerek günlük hayatında da olumsuzluklara sebep olmaktadır. Psikolojik destek, bu aşamada çok kısıtlı bir rahatlama sağlar. Sorun, cerrahi yöntemlerle giderilmediği sürece kalıcı psikolojik hasarların geliştiği araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu konu üzerinde araştırma yapan İngiliz psikologlar da bir süre önce cerrahi olarak tedavi edilip sorunları giderilmeyen hastalarda kalıcı psikolojik hasarlara geliştiğine dikkat çekerek uyarıda bulundular.

Genital bölge cerrahisinde amaç; özel tasarım genitallerin, yada “hot kütür” vajinanın veya “limited edition”penisin yaratılması değil, psikolojik ve fiziksel olarak yoğun baskı altındaki hastalarımızın doğal bir vücuda sahip olma hissiyatını sağlamak ve sorunsuz bir cinsel hayat yaşamalarını mümkün kılmaktır. Genital estetik girişimler ile sorunlu bölgeler daha doğal bir görünüme kavuşturularak cinsel hayattaki baskılar azaltılmış olur.

Erkek hastalar ürolojiye zaten mecbur kalmadıkça gitmemekte, kadın hastalar da jinekologlarına düzenli muayene olsalar bile mevcut sıkıntılarını dile getirmemektedir. Bu sebeple plastik cerrahiye yönlendirme oldukça sınırlıdır. Hastaların küçük bir kesimi tesadüfen çözümlerin farkına varıp kurtuluşu bulmaktadır. Geri kalan çoğunluktaki bireyler, bir kısır döngüye girmekte, ya cinsellikten uzaklaşmakta, ya da örneğin sadece karanlıkta birlikte olmak gibi çok sıkı bir kurallar silsilesi içerisinde cinselliğe yanaşmaktadır. Bu ise birlikteliği her defasında daha derin bir çıkmaza sokmakta, cinsellik dışında yaşanan diğer küçük sorunların ister istemez büyütülerek ilişkinin bitme noktasına gelmesine sebep olmaktadır.

Sarkık veya büyümüş olan küçük dudakların küçültülmesi yapılabilir. Buna “Labioplasti” diyoruz.
Büyük dudaklar ise ihtiyaca göre küçültülebilir veya buradaki yağ dokusunun azalması sebebiyle oluşan buruşuk ve dolayısıyla yaşlanmış görüntüyü iyileştirmek amacıyla dolgu veya yağ dokusu ile doldurulabilir. Buna da “Labioplasti” denir.
Büyütme ve küçültme haricinde, mevcut şekil bozuklukları da cerrahi olarak düzeltilebilmektedir. Örneğin labiumun kenar kısmında bulunabilen yumru şeklindeki dokular kolayca alınabilir, çentikleşmeler tamir edilebilir ki aslında bunların hepsi “Labioplasti” ameliyatlarıdır.
Göbek altında genital bölgenin çatısını oluşturan Zühre (Mons pubis) kabarıklığı aşırı ise küçültülebilir.
Sarkık olan klitoris veya klitorisin üzerindeki ve etrafındaki derinin fazlalıkları düzeltilebilir.
İç genitallerde vajina, özellikle fazla doğum yapmış hastalarda olduğu gibi, genişlemiş ise daraltılabilir. Bu sayede cinsel hayatta tatmin açısından işlevini yitirmiş olan vajina doğal haline geri döner.
Doğum sırasında, yırtılmaları önlemek için yapılan epizyotomi kesisinden dolayı oluşan kötü görünümlü, sert ve ağrılı yara izlerinin düzeltilmesi.
Estetik amaçlı olmasa da herhangi bir sebepten dolayı zarar görmüş himenin tamir edilmesi, yani kızlık zarı tamiri veya dikilmesi de genital girişimler arasındadır.
Çok ince olan penisin kalınlaştırılması yapılabilir.
Skrotum (testis torbası veya haya torbası) büyüklüğünün, aşırı sarkıklığının veya penisle arasındaki geçiş düzensizliğinin estetiği.
…artık aklınıza daha ne geliyorsa!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Op. Dr. Oygar Aytekin
Hemen bizimle yazışmaya başlayabilirsiniz!