Sıvı Boyun Germe – Liquid Neck Lift

Yaşımızı en bariz şekilde gösteren bölgelerimiz genellikle boyun-dekolte ve el sırtıdır. Bunun sebeplerinden birisi, dermis tabakasındaki Hyaluronik Asit miktarının azalmış olmasıdır. Bunun sonucunda dermiste tutulan su miktarı da azalır ve cilt daha yaşlı görünür.

Kuruluk ve buruşukluğu “yaşlılık” olarak algılıyoruz. Kuru ve buruşmuş bir elmaya “taze” denmez.

“Peki kardeşim, bu neden azalıyormuş, azaldığını nereden çıkarıyorsun?” derseniz, elde bilimsel veriler var ancak onlara bile gerek yok aslında… “yaşlanma” diye bir şey var!

Maalesef otuzlu yaşlardan sonra metabolizmamız değişiyor. “Eskiden bu kadar yorulmazdım” veya “artık en ufak kaçamakta kilo alıyorum”u bilirsiniz. Bu da öyle işte…

Yapımı ve yıkımı arasındaki denge korunamadığı için Hyaluronik Asit‘i yerine koymak, cilt için yapılabilecek sınırlı sayıdaki gerçek anlamda iyi denilebilecek işlemden birisidir.

Hyaluronik Asit vücudumuzda suyu tutar. Bunun zaman zaman diz veya çene eklemine, hatta göz içerisine enjekte edildiğini duymuşsunuzdur. Suyu kendine bağladığında dizde eklem sorunları azalır, gözde ise çapı küçülmüş olan göz küresi şekli normale döner. Ciltteki etkisini ise, kurutucudan çıkarılmış buruşuk bir kumaşı ıslatmaya benzetilebilir; buruşukluklar azalır. Ama tek avantaj bu değildir;

Cildin Hyaluronik Asit ihtiyacını karşılamak, tutulan su miktarını arttırır. Böylece daha taze bir cilde sahip olmakla kalınmaz, aynı zamanda özellikle UV ışınlar gibi zararlı etkenleri soğuracak, absorbe edecek su miktarı da arttırılmış olur ve bunun cildi yaşlanmaya karşı koruyucu etkisi vardır.

Anlaşılacağı üzere cilde Hyaluronik Asit takviyesi yapmak, daha genç bir görünüm kazandıracağı gibi yaşlanmaya karşı da koruyucu olacaktır, yani çifte etkili bir durum söz konusudur.

Bilinmesi gereken önemli bir nokta; Hyaluronik Asit‘in ciltten eser miktarda emiliyor olduğudur. Herhangi bir Hyaluronik Asit‘li kremi sürerek cilde Hyaluronik Asit takviyesi yapmış olunmuyor yani! Bu yüzden Hyaluronik Asit cilt altına tıbbi yollarla verilmelidir. Çeşitli uygulama yöntemleri olsa da sadece birkaçı mantıklıdır. Bunların arasından, Hyaluronik Asit‘in nereye verileceğine göre seçim yapılıyor ve hastanın iyi bir sonuç alması sağlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Op. Dr. Oygar Aytekin
Hemen bizimle yazışmaya başlayabilirsiniz!