Yarım yüzyıla yaklaşan hayatım boyunca her türlü hareketimde Hipokrat’ın ünlü sözü “önce zarar verme” ile ifade ettiği felsefeye uygun şekilde, başkalarına zarar vermeden ilerlemeye çalıştım. İşin güzel tarafı, bunu hastalarımın büyük çoğunluğunun da fark ediyor olması.

Çocukluk yıllarımı Almanya’da geçirdikten sonra öğrenimime memleketimde devam ettim ve ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitimime başladım. Babam da bir plastik cerrahi uzmanı olduğundan, 14 yaşımdan beri gerek muayenehanesinde gerekse çalıştığı hastanede kendisine eşlik ederek “hem alaylı hem mektepli” denilebilecek şekilde de tıp eğitimimi tamamladım.

Daha sonra Avusturya’ya yerleştim ve o zamanlar Avrupa’nın en büyük hastanesi konumundaki Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nde ihtisas yapmaya başladım. İhtisasım sırasında kendi alanında kabul görmüş birçok otörden eğitim alma fırsatı buldum. Maksillofasyal Cerrahi Anabilim Dalı Kliniği’ndeki çalışmalarım sırasında Anatomi Anabilim Dalı ortaklığı ile başlattığımız “taze kadavra kafalarında estetik yüz cerrahisi” kurslarının organizasyonlarında görev aldım ve 5 yıl boyunca eğitmenlik yaptım. İhtisasımın son yılında, dünyaca meşhur El Cerrahı Prof. Dr. Hanno Millesi’nin özel asistanlığını yaptım. Uzmanlık eğitimim sonrasında yine Viyana’da özel bir klinikte maksillofasyal ağırlıklı olarak çalıştım.

Uzun bir süre sonra gurbetçiliğe dayanamayıp İstanbul’a döndüm ve özel bir hastanede çalışmaya başladım. Şu anda ise hastalarıma kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim. Ameliyatlarımı muayenehaneme yakın ve kalitesi hastalarıma yakışan hastanelerde yapıyorum.

Felsefem vicdani değerleri en üstte tutmaktır. Bu sebeple her hastaya, bana davranılmasını istediğim gibi davranarak öncelikle insan olduklarını hissettirmeye ve önce kalpleri kazanmaya çalışıyorum.

Menü
Op. Dr. Oygar Aytekin
Hemen bizimle yazışmaya başlayabilirsiniz!