Gençlik geri gelsin!

Aynaya bakarak yüzünüzdeki “o eksik şey”i aradığınızda gözden kaçırdığınız bazı noktalar vardır. Tam tarif edemediğiniz eksikliği aradığınız için çözümü de göremeyebilirsiniz. Bu tamamiyle bakış açısı ve canlandırma yeteneği ile ilgilidir. Hafif gülümsediğinizde eğer görünüşünüz daha hoşunuza gidiyorsa zaten yaklaşmışsınız demektir. Burada hemen cevabı verebiliriz; genellikle eksiklik, elmacık bölgesindeki yumuşak dokuların kısmen azalmış kısmen de aşağı doğru yer değiştirmiş olmasına bağlı olarak meydana gelen çökmedir. Bunu siz önden bakınca fark etmiyorsunuz tabii…

Örneğin “avurtlarım çok çökük” şikayetiyle gelen erkek hastalarda da elmacık dolgusu uyguluyoruz. Her ne kadar başta “elmacık dolgusu” ismi erkek hastalara itici gelebiliyorsa da uygulamanın amacı kesinlikle “fazla fazla” elmacık oluşturmak veya “elma yanaklı” hastalar yaratmak değildir. Yapılan şey sadece eksikliğin giderilmesi ve o bölgenin olması gerektiği gibi görünmesini sağlamaktır. Bazı hastalar sonucun abes bir görünüm olacağını düşünebiliyor. Ancak işlemin uygulandığı hastaları gördüklerinde kendilerine de yapılmasını istiyor ve sonuçtan son derece memnun kalıyorlar. Çünkü doğru şekilde yapılan bir elmacık dolgusu mutlaka çok doğal olur. Özellikle ihtiyaç olmadığı halde yapılmış olan bir nazolabyal dolgu uygulamasıyla karşılaştırdığımızda sonuçlar arasındaki fark çok barizdir.

Elmacık dolgusu uygulaması kesinlikle anestezi gerektirmez ve birkaç dakika içerisinde uygulama bitirilir. Sonucu anında görürsünüz. Kullanılan dolgulardan biri Hyaluronik Asit olup çapraz bağ oranı yüksek ve kalıcılığı 1,5 ila 2 yıl kadardır. Bu dolgu özellikle kemik üzerine uygulanabilmek adına tasarlanmıştır. Diğeri ise Kalsiyum Hidroksiapatit bazlı bir dolgu olup erirken kollajen yapımını arttırması sebebiyle tercih edilebilir. Uygulama ne kadar derine yapılırsa sonuç o kadar doğal olduğundan gördüğünüz ve öyle olmasını istemediğiniz görüntülerle sonuçlanmış uygulamaların yüzeyel yapılış olması muhtemeldir.

HEMEN BİLGİ İSTEYİN

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Menü
Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now ButtonHEMEN ARAYIN!
Op. Dr. Oygar Aytekin
Hemen bizimle yazışmaya başlayabilirsiniz!