Ameliyatsız Meme Büyütme

Neştersiz - Narkozsuz - Silikonsuz

Dolgu konusu çok karışık bir konudur. Dolgular yıllardır insan üzerinde kullanılmakta. Burada asıl can alıcı nokta; dolgunun ne olduğu ile fazlasıyla ilgilidir!

Örneğin bir zamanlar kollajen dolgular kullanılırdı. Kollajen “protein” yapısında bir malzemedir ve bilindiği gibi proteinler özellikle allerjen yapılar içerebilmektedir. Kollajen dolgularla dudak kalınlaştırma yapılan hastalarda bazen bir hafta kadar süren çeşitli reaksiyonlar, çok şiddetli ödemler gözlemlenmiştir.

Günümüzde en çok kullanılan dolgu Hyaluronan, diğer bilinen adıyla Hyaluronik Asit, kendini kanıtlamış çok güvenilir bir dolgudur.

Bir ara Hyaluronik Asit kullanarak meydana getirilmiş ve vücudun, yüz bölgesi haricindeki diğer bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir dolgu çıkarıldı piyasaya. Bu dolgunun fiyatı oldukça pahalıydı. Bir memede anlamlı bir değişiklik yapmak için uygulanacak olan 100 ml dolgu, iki memede toplam 200 ml anlamına gelir. 1 ml’lik bir dudak dolgusunun ücreti düşünüldüğünde, 200 ml Hyaluronik Asit dolgusunun ne kadar pahalı olabileceği anlaşılacaktır. Buna bir de dolgunun 2 yıl kadar kısa süren ömrü eklendiğinde birçok hasta uygulamayı yaptırmaktan vazgeçmeyi seçmiştir. Nitekim o dolgu formu artık piyasada bulunmuyor.

Bazı uygulamacılar, memeyi düşük maliyetle büyütmek için soya yağı dahi kullandılar. Sonuçta teknik olarak soya yağı da bir dolgudur. Sonuçların ne olduğunu tahmin zor değildir.

Nihayetinde şimdiye kadar kullanılmış olan vücut dolgularının açıklarını kapatan bir dolgu malzemesi 2004 yılında insan üzerinde kullanılmaya başlandı. Hidrofilik Jel yapısında olan %98 su ve %2 poli amid karışımı bu dolgunun ömrü 5 ile 8 yıl arasında değişiyor. Henüz kansere sebep olduğunu gösteren bir çalışma yok. Uygulanması için sadece bir iğne deliği yeterli. Uygulama şekli sebebiyle meme başında his kaybı yaratması kesinlikle beklenmemektedir.

Çeşitli kaynaklarda okuyacağınız veya okuduğunuz “ömrü 2 yılmış”, “çok zararlıymış” veya “kanser yapıyormuş” şeklindeki -zaman zaman saçmalık seviyesindeki- bilgiler yukarıda özet olarak bahsedilen farklı dolgularla ilgilidir.

Eğer bu konu ilginizi çektiyse, kulaktan dolma bilgilerle karar vermek yerine doktorunuzdan randevu alarak muayene olmalı ve durumunuzu görüşmelisiniz. Muayene ve görüşmede tüm ayrıntılara değinilir ve sorularınız cevaplanır. Bu görüşmede verilen detaylı bilgiler, hastanın doğru karar verebilmesi açısından çok büyük bir önem taşır!

Menü
Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now ButtonHEMEN ARAYIN!
Op. Dr. Oygar Aytekin
Hemen bizimle yazışmaya başlayabilirsiniz!